Krajské vyznamenání

Skautská Liberecký kraj má své vyznamenání Medaile severu. Toto vyznamenání má tři stupně a lze udělovat za rozvoj a podporu skautingu v našem kraji jak členům Junáka – českého skauta, tak nečlenům.

Statut, informace a formuláře k vyznamenání

Medaili pro dané osoby schvaluje krajská rada a uděluje předseda KRJ. Toto lze realizovat jak na řádných zasedáních krajské rady, tak případně i formou elektronického hlasování KRJ.

Pokud potřebujete poradit s přípravou návrhu, konzultací ohledně návrhu na udělení vhodného stupně či jakékoli další věci související s krajským vyznamenáním, neváhejte nás kontaktovat e-mailem na info@skautlib.cz

Stupně vyznamenání a dekrety

1. stupeň (nejnižší) – hnědý

2. stupeň (střední) – zelený

3. stupeň (nejvyšší) – modrý

Poplatek za vyznamenání (hradí navrhovatel)

Po schválení a udělení vyznamenání a v závislosti na zvolené formě vyznamenání vás následně vyzveme k zaplacení nákladů.

Ty jsou:

• insignie („kovová medaile“) s krabičkou: 150,-Kč
  • stužka („připínací proužek na kroj“): 50,-Kč
  • doplňková insignie („placka“): 10 Kč

Součástí je samozřejmě vždy (bezplatně) papírový dekret dokládající udělení vyznamenání.

Samozřejmě k úhradě uvedených položek dostaneš vždy doklad (fakturu pro provedení platby na bankovní účet).