Liberečtí skauti vyčistili Lidové sady!

Skvělá práce!

Skautky a skauti všech věkových kategorií se v sobotu 12. října sešli, aby společnými silami vyčistili lesopark v libereckých Lidových sadech.

Skauti z libereckých oddílů šli do této akce opravdu naplno,“ popisuje průběh akce jeden z organizátorů Roman Patočka, kterého skauti znají pod přezdívkou Čajíček, „akci jsme naplánovali napříč skauty z Liberce, ale jen málokdo věřil, že se nás sejde tolik – od nejmenších světlušek a vlčat, až po organizátory akce.“

Všichni od sobotního rána do pozdních odpoledních hodin společně vymýtili náletové dřeviny v lesoparku v Lidových sadech. Část dřevin byla odvezena, o část projevila zájem i nedaleká Zoo Liberec. A skautské oddíly nezůstaly jen u práce se sekerami a pilami. „Velký dík patří také za to, že skauti vysbírali veškerý odpad, který se v lesoparku nacházel. A že ho tam bylo hodně! Odvezli jsme ho v jednom velkém kontejneru,“ dodává Roman Patočka.

Michal Vinař, referent odboru ekologie a veřejného prostoru z Magistrátu města Liberce, je velmi potěšen tím, kolik práce skauti odvedli:Místo opravdu prokouklo. Ani největší optimista z kolegů si netroufl odhadovat, že skauti udělají takový kus práce. Prakticky zbývá středová část plochy a je vyčištěno. Zkrátka a jednoduše klobouk dolů a velké díky za pomoc při zlepšování stavu životního prostředí ve městě.

Společný čas během práce strávili všichni opékáním buřtů, aby zahnali hlad a mohli pracovat dál.

Je třeba připomenout, že nám přálo i počasí! A já doufám, že se podobná akce povede opět za rok!,“ těší se Roman Patočka.

O akci natočil reportáž i Český rozhlas – Liberec, podívejte se!

https://liberec.rozhlas.cz/liberecti-skauti-vycistili-lesopark-v-lidovych-sadech-8090099?fbclid=IwAR2S20K4sqceC9LVVuoYxSEcrqmhIf45Roca2QiXqxx0Q_CkD3kPBBPsAlQ

Fotky můžete zhlédnout na těchto odkazech:

https://drive.google.com/file/d/1jY4Qn55ZT2_Jo-mevzxbNTyO0dboHY9B/view?usp=sharing

http://skauti-liberec.rajce.idnes.cz/

https://photos.app.goo.gl/8emVJdWsaFXSj8LU9